Projektowanie wnętrz to nie tylko dobór odpowiednich kolorów i materiałów pasujących do siebie stylistycznie i kolorystycznie.

Projektant wnętrz ma za zadanie zbudować wnętrze wpasowane idealnie w potrzeby klienta ale nie tylko opierające się na efekcie wizualnym i estetycznym. Musi stworzyć układ wnętrza tak , aby pomieszczenia spełniały swoje funkcje i były dostosowane do potrzeb i założeń klienta.

Projektowanie wnętrz wymaga posiadania niezbędnej wiedzę z zakresu prawa budowlanego, ale to nie wszystko.

Aby stworzyć dobrze dopasowane wnętrze, projektant musi posiadać także dobrze rozwiniętą orientację i wyobraźnię przestrzenną, znajomość skomplikowanych programów graficznych, wiedzę o obecnie panujących trendach w projektowaniu ale także tę dotyczącą materiałów ,które są niezbędne do wykonania projektu. Pozwoli to zaoszczędzić klientowi czas i pieniądze w poszukiwaniu idealnego koloru rolety czy też odpowiednio dobranej baterii do umywalki.

Projektant wnętrz musi posiadać również doświadczenie w projektowaniu, które pomoże rozwiązywać nietypowe problemy w trakcie powstawania projektu.

Aktywny projektant wnętrz zobowiązany jest do udziału w ciągłych szkoleniach i otwarciach nowych salonów z materiałami wyposażenia wnętrz. Jest to warunek konieczny , by zaproponować klientowi nietypowe ale jednocześnie ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie , biorąc pod uwagę aspekty finansowe, rozwiązania logistyczne jak i techniczne. Projektant staje się poniekąd przyjacielem i psychologiem klienta, który podczas wywiadu z klientem i uzyskanych od niego informacji , musi dopasować projektowaną przestrzeń do indywidualnych potrzeb wizualnych, estetycznych jak i funkcjonalnych. Jednak żeby znaleźć złoty środek - niezbędna jest szeroko pojęta wiedza, doświadczenie, empatia oraz kreatywne myślenie.

projektowanie wnętrz kraków

+ 48 602 789 179 

biuro@boprojekt.pl